Interesująca powieść science fiction i ciekawe uzupełnienie znanej serii

Każdy gatunek literacki ma swoje wiekopomne dzieła. W gatunku science fiction zdecydowanie prym pod tym względem wiedzie seria o pewnej pustynnej planecie. Dobrze też poszerzyć swoją kolekcję o książki związane ze słynnym uniwersum a napisane przez innych autorów jak chociażby “Pani Kaladanu. Diuna. Trylogia Kaladanu. Tom 2 świetna książka“.

Dlaczego warto sięgnąć po tę powieść oraz po całą trylogię?

Ciężko jest przebić to, co napisał Frank Herbert przed laty. Można za to postarać się w jakiś sposób dorównać mistrzowskiej sadze. Tego zadania podjęło się dwóch pisarzy. Pierwszym z nich jest syn twórcy “Diuny”. Jego udział w tym przedsięwzięciu raczej nie powinien dziwić. Brian Herbert chyba lepiej niż kto inny zna kultowe książki z tego cyklu. W tej przygodzie towarzyszy mu postać bardzo dobrze znana w literaturze science fiction. Kevin J. Anderson zasłynął m.in. wieloma powieściami z uniwersum “Star Wars”. Dzięki połączeniu sił i wyobraźni obu autorów powstało coś bardzo intrygującego.

Miałem okazję przeczytać pierwszą część trylogii pt. “Książę Kaladanu”. Bardzo mi się ona spodobała, także z ciekawością sięgnąłem po jej następczynię. Tym razem główną postacią jest Lady Jessika, a wydarzenia opisane w książce skupiają się wokół niej. W interesujący sposób został ukazany jej wewnętrzny konflikt pomiędzy zakonem Bene Gesserit a jej bliskimi. Jej decyzje postawiły ją w trudnej sytuacji, wychodząc z czasem daleko poza jej osobę i wpływając na los nie tylko książęcej rodziny. Pójście tą drogą dało według mnie autorom spore pole do popisu i możliwość stworzenia wartkiej fabuły, która wciąga i przy okazji wiele razy zaskakuje.

“Pani Kaladanu” doskonale wpisuje się w uniwersum “Diuny”

Powieść czyta się z wielkim zainteresowaniem. Tak stało się akurat w moim przypadku. Poza tym jest ona świetnym uzupełnieniem znanej serii. Warto zresztą sięgnąć po całą trylogię. Można dzięki temu dowiedzieć się, co wydarzyło się przed słynną “Diuną”. Poza tym jest to również wyborna książki w swoim gatunku. Najlepiej przekonać się o tym osobiście i wybrać się ponownie do barwnego i bogatego uniwersum. Można z pewnością oczekiwać niezwykłej przygody czytelniczej.

About the Author

You may also like these